Blog

 

Kotły CO potocznie nazywane są piecami. Ich zadaniem jest podgrzewanie nośnika ciepła, przeważnie wody, cyrkulującej w obiegu centralnego ogrzewania. Piece dzielimy ze względu na rodzaj spalanego paliwa np.: pellet, ekogroszek czy też węgiel. Współczesne kotły wyposażone są sterowniki, które nadzorują całą pracę kotła oraz utrzymują ustawioną przez nas temperaturę.

Kocioł CO to najważniejszy element niemal każdego systemu grzewczego. Zakup kotła to duża inwestycja w każdym domu jednorodzinnym. Dlatego, aby nie obciążyć budżetu domowego i zdążyć przed sezonem grzewczym, należy zastanowić się, kiedy kupić kocioł CO.

Kiedy kupić kocioł CO?

Czy ceny są wyższe w sezonie grzewczym? Sezon grzewczy zaczyna się od połowy października do maja, ale tak naprawdę uruchomienie ogrzewania jest uzależnione wyłącznie od właściciela domu. Włączenie ogrzewania to indywidualna decyzja. Natomiast warto mieć na uwadze, że o okresie, w którym większość kotłów jest uruchamianych, decyduje cena pieców. To produkty, na które popyt wzrasta nawet kilka dni przed sezonem grzewczym. Najczęściej nowe kotły kupują osoby chcące wymienić stary piec na nowy i wydajniejszy. Często inwestują w nie również Ci, którzy niedawno wybudowali dom. Badania udowodniły, że największa sprzedaż kotłów przypada na wrzesień oraz październik. Dlatego producenci ustalają wyższą cenę, biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na produkt. Możemy być pewni, że przed sezonem grzewczym nie dokonamy zakupu w cenach promocyjnych.

kotły klaster klasy 5

Kiedy możemy liczyć na niższe ceny?

Budowa domu to decyzja podejmowana kilka miesięcy lub lat wcześniej. Ze względu na wysokie koszty zakupu, projektu lub remontu, wiele osób planuje zakup materiałów budowlanych poza sezonem. Również warto taką strategię obrać przy zakupie kotła CO. Wszystko po to, aby zapłacić za niego jak najmniej. Ze względu na ustawę o ograniczeniu emisji spalin, rynek kotłów ulega ciągłym zmianom. Ze względu na nowsze modele kotłów ceny stale rosną. Obecnie koszt najtańszych kotłów to kwota około 5000 złotych. Najdroższe kotły CO sięgają nawet do 35000 złotych. Aby skorzystać z promocji, najlepiej wybrać się na zakupy wiosną. Ceny kotłów spadają, a nawet można liczyć na spore wyprzedaże. Promocje, na jakie możemy trafić, pozwolą nam zaoszczędzić około 15% ceny. Chcąc zaoszczędzić i zarazem mieć kocioł najwyższej jakości warto również się zastanowić, jaki i gdzie kupić kocioł CO. Wybór modelu to dobór odpowiedniej mocy do wielkości domu i zapotrzebowania domowników. Każdy właściciel domu zastanawia się nad wyborem kotła, który będzie urządzeniem spełniającym normy i będącym w atrakcyjnej cenach. Najlepszą porą, podczas której najwięcej zaoszczędzimy, to okres od marca do sierpnia. Wiele sklepów może nam zaoferować wietrzenie magazynów. Następuje wymiana asortymentu na nowy, co nie oznacza, że produkty są zepsute i nie nadają się do użytku. Wręcz przeciwnie kotły są wysokiej jakości, a ceny dużo niższe.

Dofinansowanie do kotła CO

Dofinansowanie do kotłów to jeden ze sposobów na obniżenie cen kotłów klasy 5. Pomoc można uzyskać w ramach Programu Czyste Powietrze. Każdy, rozważający zakup kotła, po dofinansowanie musi zgłosić się do swojej gminy. Formę oraz wysokość ustalają władze danego miasta bądź gminy. Najłatwiej dofinansowanie otrzymają mieszkańcy gmin, w których dużą uwagę przykłada się do obniżenia zanieczyszczeń powietrza. Pierwszy krok, jaki należy wykonać, to udanie się do magistratu i uzyskanie odpowiednich informacji. Dofinansowanie to zwrot części środków za zakupiony już kocioł. Otrzymanie takiego zwrotu wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów oraz spełnienia określonych warunków.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Program Czyste Powietrze kierowany jest do osób fizycznych będącymi właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Również osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy domu mogą zgłosić się do programu.

Gdzie kupić kocioł CO?

Wybór rodzaju kotła oraz paliwa leży po naszej stronie. Teraz pojawia się już ostatnie pytanie - gdzie kupić kocioł CO? Najlepszy sprzedawca to zaufany sprzedawca. Parex to firma z wieloletnim doświadczeniem, która produkuje najwyższej jakości ekologicznej. Produkcja opiera się na doświadczeniu oraz podnoszonej jakości pracy. Nasi fachowcy stale zwiększają swoją wiedzę i kompetencje. Dzięki systematycznej obserwacji rynku możemy zaoferować produkty zgodne z aktualnym trendem. Kotły produkowane są z wykorzystaniem najnowszych metod cięcia laserowego i plazmowego, które uzupełnione są przez zaawansowane maszyny CNC. W ofercie znajdują się kotły klasy 5, części do kotłów oraz kompatybilne akcesoria. Promocyjne ceny oraz profesjonalne doradztwo gwarantujemy cały rok. Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową https://www.parex-kotly.com.pl/kontakt i skontaktować już dziś.

Dlaczego warto wybrać Parex?

 • wysoka jakość,
 • krótki czas realizacji,
 • profesjonalizm,
 • terminowa dostawa,
 • nadzór procesu produkcji,
 • bezpieczeństwo.

FAQ - najczęściej zadawane pytania


 1. Kiedy kupić piec CO?

  Najlepszymi miesiącami do zakupu pieca to okres od marca do sierpnia. Wtedy możemy liczyć na promocje i akcje typu wietrzenie magazynu.

 2. Kto może skorzystać z programu Czyste Powietrze?

  Program kierowany jest do osób fizycznych, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych.

 3. Gdzie kupić kocioł CO?

  Najlepiej u sprzedawcy, który jest zaufany, posiada już doświadczenie w sprzedaży pieców, posiada profesjonalną obsługę, która zna się na rzeczy oraz doradzi bez większego problemu.