Blog

 

Mała kotłownia może się wydawać świetną oszczędnością miejsca. W końcu przestrzeń, którą należałoby wykorzystać na stworzenie kotłowni, można przeznaczyć na przestrzenny korytarz lub powiększenie łazienki, kuchni czy innych pomieszczeń. Jednak mała kotłownia jest także swoistym wyzwaniem. W końcu nie będzie w niej miejsca na opał oraz na duży piec. Dlatego należy poszukać rozwiązania odpowiedniego dla danej przestrzeni, które zapewni domownikom wygodne i efektywne korzystanie z tego rozwiązania. Jak znaleźć odpowiedni piec? Oto kilka wskazówek.


 

Ogrzewanie domu jest w naszym klimacie koniecznością. W okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną nawet najlepiej docieplony dom wymaga odpowiedniego ogrzewania. Wiąże się z tym wybranie odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania, który będzie zasilany ekologicznym i odpowiednim na nasze potrzeby paliwem. Warto przemyśleć także kwestie podajnika. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór pieca z podajnikiem, jednak należy wiedzieć, że jego wybór wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania propozycji rynkowych.


 

Cykl spalania w piecu węglowym opiera się na kilku fazach. Rozpalaniu, którego zadaniem jest podniesienie temperatury paleniska do co najmniej 40 - 50 stopni, pracy i podtrzymaniu. W dwóch ostatnich fazach istotne znaczenie ma przedmuch. To od niego zależy temperatura, spalanie paliwa i... bezpieczeństwo kotła.


 

Wybór pieca do centralnego ogrzewania, to poważna decyzja, z którą będziesz żyć przez kilka lub kilkanaście lat. Dobrze więc jest zadbać o to, żeby to życie przebiegało jak najbardziej komfortowo.
Jaki piec wybrać? Jak dopasować jego wielkość do powierzchni domu?


 

Kotły na pellet klasy 5 są bez wątpienia dobrym wyborem dla osób, które chcą zadbać o środowisko, w tym o powietrze, którym oddychają. Są również wydajne, a inwestycja w nie się zwraca. Pośród nowoczesnych kotłów znajdziemy też te zasilane pelletem. Paliwo to ma wiele zalet i warto się zastanowić nad takim piecem, mimo że jest trochę droższy od węglowych.