Blog

 

Cykl spalania w piecu węglowym opiera się na kilku fazach. Rozpalaniu, którego zadaniem jest podniesienie temperatury paleniska do co najmniej 40 - 50 stopni, pracy i podtrzymaniu. W dwóch ostatnich fazach istotne znaczenie ma przedmuch. To od niego zależy temperatura, spalanie paliwa i... bezpieczeństwo kotła.


 

Wybór pieca do centralnego ogrzewania, to poważna decyzja, z którą będziesz żyć przez kilka lub kilkanaście lat. Dobrze więc jest zadbać o to, żeby to życie przebiegało jak najbardziej komfortowo.
Jaki piec wybrać? Jak dopasować jego wielkość do powierzchni domu?


 

Kotły na pellet klasy 5 są bez wątpienia dobrym wyborem dla osób, które chcą zadbać o środowisko, w tym o powietrze, którym oddychają. Są również wydajne, a inwestycja w nie się zwraca. Pośród nowoczesnych kotłów znajdziemy też te zasilane pelletem. Paliwo to ma wiele zalet i warto się zastanowić nad takim piecem, mimo że jest trochę droższy od węglowych.


 

Z powodu zanieczyszczonego powietrza, czyli smogu, coraz więcej miast i gmin decyduje się na dofinansowanie wymiany kotłów grzewczych. Większość z osób wyposażonych w przestarzałe systemy grzewcze może skorzystać z tych programów. Dlaczego i jak to zrobić?


 

Jeśli chciałbyś wymienić piec i instalację centralnego ogrzewania lub dokonać termomodernizacji budynku możesz skorzystać z programu Czyste Powietrze 2018. To korzystna dotacja dla osób, które chcą nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale też przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego.