Blog

 

Ze względu na wprowadzone 2 lata temu ustawowo ograniczenia emisyjne, zainteresowanie rynkowe bardziej ekologicznymi modelami ogrzewania znacznie wzrosło. Konsumenci mogą obecnie wybierać spośród poszerzonego asortymentu kotłów na wydajne, niskoodpadowe paliwo, takich, jak piece CO z podajnikiem. Jakie rodzaje pieców z podajnikiem dostępne są na rynku i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?


 

Podczas wyposażania swojej nieruchomości w sprzęt do ogrzewania musimy wziąć pod uwagę szereg kwestii. Piece na ekogroszek nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego inwestorzy szczególną uwagę, podczas wybierania pieca, zwracają na jego żywotność. Większość urządzeń tego typu umożliwia kilka lub kilkanaście lat bezawaryjnej pracy. Jednak naturalnym jest, że inwestor chce, aby to kosztowne urządzenie chodziło mu jak najdłużej. Przy wyborze kotła nie należy się spieszyć lub też kierować wskazaniami znajomych. Kocioł musi być dobrany pod względem Twoich potrzeb i zapewniać odpowiedni poziom ciepła w całej nieruchomości.


 

Żyjemy w zmiennym klimacie i jakoś musimy sobie radzić w sezonie grzewczym. W przypadku pieców węglowych do lamusa odchodzą proste urządzenia, wymagające dokładania węgla co kilka godzin. Szukając wygody, większość użytkowników sięga po piece z podajnikiem.
Tu rodzi się pytanie: jaki piec z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym sprawdzi się w naszej kotłowni?


 

Cena to nie jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie ekogroszku. Niezwykle istotne są także parametry danego produktu, nierzadko decydujące o komforcie ogrzewania oraz wydajności spalania. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim kaloryczność materiału opałowego. Jaka wartość tego wskaźnika jest najbardziej właściwa dla ekogroszku?


 

piec na ekogroszek Parex

Planujesz efektywnie ogrzać swój dom? Zabezpiecz się przed zimą. Wybierz ekonomicznie rozwiązanie. Takim jest właśnie piec na ekogroszek z naszej oferty.

Na sezon wiosenno-letni przypada przerwa w ogrzewaniu budynków mieszkalnych. To idealna pora na okresowe czyszczenie pieca na ekogroszek. Wewnątrz kotła gromadzi się pył, popiół oraz sadza, których usunięcie znacząco zwiększy wydajność urządzenia grzewczego w sezonie jesienno-zimowym. Dbając o prawidłowe czyszczenie pieca, można też wydłużyć okres jego eksploatacji oraz uniknąć nieoczekiwanych awarii. Jak czyścić piec na ekogroszek?