Blog

 

Żyjemy w zmiennym klimacie i jakoś musimy sobie radzić w sezonie grzewczym. W przypadku pieców węglowych do lamusa odchodzą proste urządzenia, wymagające dokładania węgla co kilka godzin. Szukając wygody, większość użytkowników sięga po piece z podajnikiem.
Tu rodzi się pytanie: jaki piec z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym sprawdzi się w naszej kotłowni?


 

Cena to nie jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie ekogroszku. Niezwykle istotne są także parametry danego produktu, nierzadko decydujące o komforcie ogrzewania oraz wydajności spalania. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim kaloryczność materiału opałowego. Jaka wartość tego wskaźnika jest najbardziej właściwa dla ekogroszku?


 

piec na ekogroszek Parex

Planujesz efektywnie ogrzać swój dom? Zabezpiecz się przed zimą. Wybierz ekonomicznie rozwiązanie. Takim jest właśnie piec na ekogroszek z naszej oferty.

Na sezon wiosenno-letni przypada przerwa w ogrzewaniu budynków mieszkalnych. To idealna pora na okresowe czyszczenie pieca na ekogroszek. Wewnątrz kotła gromadzi się pył, popiół oraz sadza, których usunięcie znacząco zwiększy wydajność urządzenia grzewczego w sezonie jesienno-zimowym. Dbając o prawidłowe czyszczenie pieca, można też wydłużyć okres jego eksploatacji oraz uniknąć nieoczekiwanych awarii. Jak czyścić piec na ekogroszek?


 

Mała kotłownia może się wydawać świetną oszczędnością miejsca. W końcu przestrzeń, którą należałoby wykorzystać na stworzenie kotłowni, można przeznaczyć na przestrzenny korytarz lub powiększenie łazienki, kuchni czy innych pomieszczeń. Jednak mała kotłownia jest także swoistym wyzwaniem. W końcu nie będzie w niej miejsca na opał oraz na duży piec. Dlatego należy poszukać rozwiązania odpowiedniego dla danej przestrzeni, które zapewni domownikom wygodne i efektywne korzystanie z tego rozwiązania. Jak znaleźć odpowiedni piec? Oto kilka wskazówek.


 

Ogrzewanie domu jest w naszym klimacie koniecznością. W okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną nawet najlepiej docieplony dom wymaga odpowiedniego ogrzewania. Wiąże się z tym wybranie odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania, który będzie zasilany ekologicznym i odpowiednim na nasze potrzeby paliwem. Warto przemyśleć także kwestie podajnika. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór pieca z podajnikiem, jednak należy wiedzieć, że jego wybór wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania propozycji rynkowych.