Blog

 

Żyjemy w zmiennym klimacie i jakoś musimy sobie radzić w sezonie grzewczym. W przypadku pieców węglowych do lamusa odchodzą proste urządzenia, wymagające dokładania węgla co kilka godzin. Szukając wygody, większość użytkowników sięga po piece z podajnikiem.
Tu rodzi się pytanie: jaki piec z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym sprawdzi się w naszej kotłowni?


 

Cena to nie jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie ekogroszku. Niezwykle istotne są także parametry danego produktu, nierzadko decydujące o komforcie ogrzewania oraz wydajności spalania. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim kaloryczność materiału opałowego. Jaka wartość tego wskaźnika jest najbardziej właściwa dla ekogroszku?


 

Na sezon wiosenno-letni przypada przerwa w ogrzewaniu budynków mieszkalnych. To idealna pora na okresowe czyszczenie pieca na ekogroszek. Wewnątrz kotła gromadzi się pył, popiół oraz sadza, których usunięcie znacząco zwiększy wydajność urządzenia grzewczego w sezonie jesienno-zimowym. Dbając o prawidłowe czyszczenie pieca, można też wydłużyć okres jego eksploatacji oraz uniknąć nieoczekiwanych awarii. Jak czyścić piec na ekogroszek?


 

Mała kotłownia może się wydawać świetną oszczędnością miejsca. W końcu przestrzeń, którą należałoby wykorzystać na stworzenie kotłowni, można przeznaczyć na przestrzenny korytarz lub powiększenie łazienki, kuchni czy innych pomieszczeń. Jednak mała kotłownia jest także swoistym wyzwaniem. W końcu nie będzie w niej miejsca na opał oraz na duży piec. Dlatego należy poszukać rozwiązania odpowiedniego dla danej przestrzeni, które zapewni domownikom wygodne i efektywne korzystanie z tego rozwiązania. Jak znaleźć odpowiedni piec? Oto kilka wskazówek.


 

Ogrzewanie domu jest w naszym klimacie koniecznością. W okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną nawet najlepiej docieplony dom wymaga odpowiedniego ogrzewania. Wiąże się z tym wybranie odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania, który będzie zasilany ekologicznym i odpowiednim na nasze potrzeby paliwem. Warto przemyśleć także kwestie podajnika. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór pieca z podajnikiem, jednak należy wiedzieć, że jego wybór wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania propozycji rynkowych.