Blog

 

Kiedy budujemy dom lub wybieramy siedzibę przedsiębiorstwa, jednym z istotnych czynników jest źródło ogrzewania budynku. Nikt w końcu nie chce płacić niebotycznych rachunków za energię lub przebywać w zimnym pomieszczeniu. Na rynku jest dostępnych całkiem sporo różnorodnych instalacji służących do ogrzewania, bardziej lub mniej nowoczesnych. Jednymi z dostępnych aktualnie urządzeń są kotły dolnego spalania. W tym artykule zajmiemy się kryteriami, które powinien spełniać dobry kocioł dolnego spalania, jaki kocioł dolnego spalania wybrać, a także jak palić w kotle dolnego spalania, aby było w miarę możliwości oszczędnie i ekologicznie. Zapraszamy do dalszej lektury.


 

W dzisiejszych czasach troska o dobro naszej plany oraz wysoka świadomość jej mieszkańców dotycząca nadmiernej eksploatacji jej dóbr naturalnych przyczyniają się do stosowania przyjaznych ekologicznie rozwiązań w wielu dziedzinach naszego życia. Od tworzenia bardziej przyjaznych opakowań lub rezygnowania z nich, gdy tylko jest to możliwe, przez przetwarzanie surowców wtórnych, aż po dbanie o odpowiednią emisję spalin z silników samochodowych, czy pieców.


 

Ze względu na wprowadzone 2 lata temu ustawowo ograniczenia emisyjne, zainteresowanie rynkowe bardziej ekologicznymi modelami ogrzewania znacznie wzrosło. Konsumenci mogą obecnie wybierać spośród poszerzonego asortymentu kotłów na wydajne, niskoodpadowe paliwo, takich, jak piece CO z podajnikiem. Jakie rodzaje pieców z podajnikiem dostępne są na rynku i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?


 

Podczas wyposażania swojej nieruchomości w sprzęt do ogrzewania musimy wziąć pod uwagę szereg kwestii. Piece na ekogroszek nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego inwestorzy szczególną uwagę, podczas wybierania pieca, zwracają na jego żywotność. Większość urządzeń tego typu umożliwia kilka lub kilkanaście lat bezawaryjnej pracy. Jednak naturalnym jest, że inwestor chce, aby to kosztowne urządzenie chodziło mu jak najdłużej. Przy wyborze kotła nie należy się spieszyć lub też kierować wskazaniami znajomych. Kocioł musi być dobrany pod względem Twoich potrzeb i zapewniać odpowiedni poziom ciepła w całej nieruchomości.


 

Żyjemy w zmiennym klimacie i jakoś musimy sobie radzić w sezonie grzewczym. W przypadku pieców węglowych do lamusa odchodzą proste urządzenia, wymagające dokładania węgla co kilka godzin. Szukając wygody, większość użytkowników sięga po piece z podajnikiem.
Tu rodzi się pytanie: jaki piec z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym sprawdzi się w naszej kotłowni?