Blog

 

Sezon grzewczy już dobiegł końca, dlatego jest to dobra pora na wykonanie jego konserwacji. W zależności od jakości paliwa gromadzi się nalot na elementach do konserwacji. Osad niekorzystnie wpływa na efektywność pracy kotła oraz środowisko. Dlatego tak ważna jest konserwacja kotła po sezonie grzewczym. Pamiętajmy, że nie każdy może się tym zająć. Konserwację należy powierzyć serwisantowi lub osobie z uprawnieniami. Niektóre elementy będziemy mogli wyczyścić sami.


 

Kotły CO potocznie nazywane są piecami. Ich zadaniem jest podgrzewanie nośnika ciepła, przeważnie wody, cyrkulującej w obiegu centralnego ogrzewania. Piece dzielimy ze względu na rodzaj spalanego paliwa np.: pellet, ekogroszek czy też węgiel. Współczesne kotły wyposażone są sterowniki, które nadzorują całą pracę kotła oraz utrzymują ustawioną przez nas temperaturę.


Obecnie rośnie świadomość ludzi na temat zdrowia i ochrony środowiska. Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem i nie przyczyniać się do jego zatruwania. Z tej potrzeby zaostrzane są przepisy dotyczące palenia w piecach. W praktyce oznacza to zakaz wprowadzania na polski rynek kotłów o wysokiej emisji spalin.


 

Kiedy budujemy dom lub wybieramy siedzibę przedsiębiorstwa, jednym z istotnych czynników jest źródło ogrzewania budynku. Nikt w końcu nie chce płacić niebotycznych rachunków za energię lub przebywać w zimnym pomieszczeniu. Na rynku jest dostępnych całkiem sporo różnorodnych instalacji służących do ogrzewania, bardziej lub mniej nowoczesnych. Jednymi z dostępnych aktualnie urządzeń są kotły dolnego spalania. W tym artykule zajmiemy się kryteriami, które powinien spełniać dobry kocioł dolnego spalania, jaki kocioł dolnego spalania wybrać, a także jak palić w kotle dolnego spalania, aby było w miarę możliwości oszczędnie i ekologicznie. Zapraszamy do dalszej lektury.


 

W dzisiejszych czasach troska o dobro naszej plany oraz wysoka świadomość jej mieszkańców dotycząca nadmiernej eksploatacji jej dóbr naturalnych przyczyniają się do stosowania przyjaznych ekologicznie rozwiązań w wielu dziedzinach naszego życia. Od tworzenia bardziej przyjaznych opakowań lub rezygnowania z nich, gdy tylko jest to możliwe, przez przetwarzanie surowców wtórnych, aż po dbanie o odpowiednią emisję spalin z silników samochodowych, czy pieców.